Nedávno som podporil založenie združenia primátorov a starostov Banskobystrického kraja a Liptova „Iniciatíva stredné Slovensko“ na čele s predsedom Jánom Noskom.

Cieľom tohto združenia je vyvinúť tlak na vládu SR, Ministerstvo dopravy SR a vedenie Národnej diaľničnej spoločnosti, aby sa po dlhých rokoch dobudovala moderná cestná sieť a severojužné prepojenie Slovenska, hlavne rýchlostná cesta R1 z Banskej Bystrice do Ružomberka.

Zároveň zastávam názor, že podobnú iniciatívu by mali vyvinúť aj primátori a starostovia juhu Banskobystrického a Košického kraja, aby sa dobudovala R2. Obe iniciatívy by mal jednoznačne podporovať predseda BBSK, čo bude možné až po novembrových voľbách.

S uspokojením som privítal jednoznačné stanovisko vládnej koalície na čele s premiérom Robertom Ficom, že napriek určitým pochybnostiam koaličná rada potvrdila záväzok tejto vlády pokračovať vo výstavbe rýchlostnej cesty R2.

Pri presadzovaní strategických investícií v regióne musia predstavitelia samospráv držať spolu a ťahať za jeden povraz, čo v budúcnosti prinesie pozitívne výsledky. Iba tak sa dočkáme dobudovania rýchlostných ciest R1 a R2 v našom kraji, ktoré podmieňujú jeho ďalší rozvoj.