V Žilinskom samosprávnom kraji kandiduje na post predsedu osem kandidátov. Kandidáti na župana Žilinského kraja mali čas doručiť kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 60 dní pred konaním volieb, teda do 5.9.2017. Kandidatúru na post Žilinského župana oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.

Ján Mikolaj – kandidát na župana Žilinského kraja

Prof. Ing. Ján Mikolaj, CSc. narodený 19. októbra 1953 v Košiciach je vysokoškolský pedagóg. V rokoch 2006 – 2010 pôsobil ako minister školstva a podpredseda vlády SR. V súčasnosti sa uchádza o post župana Žilinského samosprávneho kraja.

 

Viac o Jánovi Mikolajovi


Peter Cibulka – kandidát na župana Žilinského kraja

Peter Cibulka sa pred dvoma rokmi stal poslancom Mestského zastupiteľ­stva v Žiline a zistil, že dokáže zmeniť veľa vecí. Dokonca aj tie, o ktorých bol dovtedy presvedčený, že sa zmeniť nedajú. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré sa v župných voľbách 2017 rozhodol bez straníc­kej podpory kandidovať na post župana Žilinského samosprávneho kraja. Je presvedčený, že voľby do VÚC by nemali byť o tom, koľko peňazí sa naleje do kampane, ale o tom, aké plány má nádejný župan po voľbách.

Viac o Petrovi Cibulkovi


Juraj Blanár – kandidát na župana Žilinského kraja

Ing. Juraj Blanár, narodený 19. mája 1966 v Žiline je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a predsedom Žilinského samosprávneho kraja.

Vyštudoval Vysokú školu dopravy a spojov v Žiline. V roku 1991 sa zamestnal vo firme Žilinské komunikácie s.r.o., od roku 1991 do 1994 bol asistentom na VŠDS. Od roku 1994 do 2002 pracoval vo Váhostave Žilina.

Viac o Jurajovi Blanárovi


Erika Jurinová – kandidátka na županku Žilinského kraja

Ing. Erika Jurinová sa narodila 31.8.1971 na Orave. Spolu s manželom vychovala tri dcéry a aktuálne žije v Nižnej na Orave.
Na začiatku kariéry pôsobila ako učiteľka na strednej škole, neskôr viedla kanceláriu regionálnych novín.
Od roku 2010 pracuje ako poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky.

Viac o Erike Jurinovej


Marián Murín – kandidát na župana Žilinského kraja

Marián Murín ohlásil na Hlinkovom námestí v Žiline oficiálnu kandidatúru na predsedu Žilinského samosprávneho kraja ako nezávislý kandidát.

Vo svojej kandidatúre sa opiera o päť hlavných pilierov, ktoré považuje za rozhodujúce nielen v boji o hlasy voličov, ale aj na poste župana. Sú to skúsenosti s riadením samosprávy, nutnosť vyriešiť najvypuklejšie problémy v kompetencii Žilinského samosprávneho kraja – cesty, zdravotníctvo, sociálna oblasť, stredné školstvo, efektívne hospodárenie a poznateľnosť župy. Výsledkom musí byť bezpečná a zdravá župa, ktorá zvýši kvalitu života jej obyvateľov.

 

Viac o Mariánovi Murínovi


Anton Martvoň – kandidát na župana Žilinského kraja

 

 

 

 

Viac o Antonovi Martvoňovi


 

Stanislav Pirošík – kandidát na župana Žilinského kraja

Mgr. Stanislav Pirošík je predsedom Vzdoru-strany práce, narodený je 11.7.1988, čiže má 29 rokov. Živí sa ako projektový manažér tepelných izolácií, žije v obci Valaská Dubová, je ženatý a má malú dcérku.


Peter Sagan – kandidát na župana Žilinského kraja