V Bratislavskom samosprávnom kraji kandidujú na post predsedu nasledovní kandidáti. Kandidáti na župana Bratislavského kraja mali čas doručiť kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 60 dní pred konaním volieb, teda do 5.9.2017. Kandidatúru na post Bratislavského župana oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.

 

Jozef Uhler – kandidát na župana Bratislavského kraja

JUDr. Mgr. Jozef Uhler (* 1976) je slovenský komunálny politik, občiansky aktivista a nezávislý kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja vo voľbách v roku 2017. V súčasnosti poslanec Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy za mestskú časť Bratislava – Jarovce, kde pôsobí od roku 2010 ako predseda Komisie dopravy a informačných systémov MsZ. Je tiež zástupcom starostu mestskej časti Bratislava – Jarovce.

Viac o Jozefovi Uhlerovi


Juraj Droba – kandidát na župana Bratislavského kraja

Mgr. Juraj Droba MA, MBA (* 25. máj 1971, Bratislava) je slovenský politik. Od roku 2010 je poslancom Národnej rady SR za stranu SaS, ktorej je zakladajúcim členom. Zároveň je členom zahraničného výboru NR SR a členom osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS. Hovorí anglicky, nemecky, holandsky, rusky a čiastočne po španielsky. Na post bratislavského župana ho podporuje koalícia strán SaS, OĽANO, NOVA, SMK, OKS a Zmena zdola Jána Budaja. Ak sa stane županom, vzdá sa miesta poslanca v Národnej rade SR.

Viac o Jurajovi Drobovi


Rudolf Kusý – kandidát na župana Bratislavského kraja

Mgr. Rudolf Kusý sa narodil v roku 1976. Je slovenský komunálny politik a občiansky aktivista. V súčasnosti starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto, kandidoval ako nezávislý.
Vyštudoval učiteľstvo na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Štúdium ukončil v roku 1999 štátnou skúškou. V nasledujúcich rokoch zastával viacero prevažne manažérskych pozícií, ako tréner a školiteľ. Popri tom sa systematicky venoval práci s mládežou. Pri Bratislavskom samosprávnom kraji založil Študentský parlament.

Viac o Rudolfovi Kusom


Rastislav Blaško – kandidát na župana Bratislavského kraja

PhDr. et Mgr. Rastislav Blaško, narodený 19.1. 1971 je slovenský mimoparlamentný politik, novinár, publicista, fotoreportér a aktívny športovec, reprezentant Slovenska vo futbalgolfe, futbalpoole a footgolfe. Vyštudoval žurnalistiku (Mgr. – Univerzita Komenského), medzinárodné vzťahy (PhDr. – Univerzita Komenského a Univerzita Mateja Bela) a duševné vlastníctvo (ÚPV SR). Spomedzi kandidátov na župana BSK má niekoľko prvenstiev.

Viac o Rastislavovi Blaškovi


Ľubomír Kolárik – vzdal sa kandidatúry

Ľubomír Kolárik sa narodil 28. 8. 1966 v Nových Zámkoch. Po skončení štúdií pracoval 10 rokov ako vojak z povolania vo vojenskom letectve. Po skončení vojenskej činnej služby začal podnikať. Od roku 2007 pri podnikaní venuje charite. Založil nadáciu, ktorá podporuje cudzie projekty, a tiež projekty jeho občianskeho združenia, ktoré poskytuje sociálne služby duševne chorým klientom. Vo voľnom čase sa venuje motorizmu, športu a mládeži ako tréner bojového umenia.

Viac o Ľubomírovi Kolárikovi


Martin Jakubec – kandidát na župana Bratislavského kraja

PhDr. Martin Jakubec, PhD., narodený 17. novembra 1983 v Bratislave je podnikateľ v oblasti médií, pedagóg, politik, TV producent a režisér osvety a kultúry.Podnikateľ v oblasti zahraničného obchodu s komoditami greenline, reality a mediálneho poradenstva. K politickej činnosti sa jeho spätosť viaže od mládežníckych čias kedy bol dobrovoľníkom, aktivistom, členom Rady mládeže Slovenka (RMS).

Viac o Martinovi Jakubcovi


Ján Mrva – kandidát na župana Bratislavského kraja

Pôsobí ako starosta mestskej časti Vajnory a zároveň ako mestský poslanec. V najbližších voľbách do VÚC kandiduje na pozíciu šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

 

Viac o Jánovi Mrvovi

 


Daniel Krajcer – kandidát na župana Bratislavského kraja

Mgr. Daniel Krajcer, narodený 19. septembra 1969 v Bratislave je slovenský politik, predtým moderátor a komentátor politických udalostí. Od 9. júla 2010 do 4. apríla 2012 pôsobil vo funkcii ministra kultúry SR. V najbližších voľbách do VÚC kandiduje na pozíciu šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Viac o Danielovi Krajcerovi


Milan Ftáčnik – kandidát na župana Bratislavského kraja

Doc. RNDr. Milan Ftáčnik, CSc., narodený 30. októbra 1956 v Bratislave je popredný slovenský ľavicový politik, bol ministrom školstva Slovenska v období 1998–2002 a je poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja od roku 2005. V rokoch 2006–2010 bol starostom bratislavskej mestskej časti Petržalka. V novembri 2010 bol zvolený za primátora Bratislavy. V najbližších voľbách do VÚC kandiduje na pozíciu šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Viac o Milanovi Ftáčnikovi


 

Pavol Freso - kandidat na zupana BASK

Pavol Frešo – kandidát na župana Bratislavského kraja
Ing. Pavol Frešo, narodený 21. apríla 1969 v Bratislave je slovenský politik, v súčasnosti predseda SDKÚ-DS. Od roku 2009 je predseda Bratislavského samosprávneho kraja a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. Vo voľbách do NR SR v marci 2012 získal 21 768 preferenčných hlasov, čím sa po zarátaní prednostných hlasov vo výsledku posunul na 4. miesto z 9. na kandidačnej listine.

 

Viac o Pavlovi Frešovi


Milan Lopašovský – kandidát na župana Bratislavského kraja

 

Viac o Milanovi Lopašovskom


Lukáš Parízek – kandidát na župana Bratislavského kraja

Lukáš Parízek  sa narodil 9. septembra 1986 v Bratislave. Od 23. marca 2016 pôsobí ako štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Lukáš Parízek sa narodil a vyrastal v Bratislave, kde absolvoval základnú školu. V roku 2002 nastúpil na Gymnázium Ivana Horvátha v Bratislave, na ktorom zmaturoval v roku 2006. Následne v rokoch 2006 – 2012 študoval v Moskve medzinárodné vzťahy a diplomaciu na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov, kde získal bakalársky (2010) a neskôr magisterský titul (2012).

Viac o Lukášovi Parízkovi


Jalal Suleiman – kandidát na župana Bratislavského kraja

Ing. Jalal Suleiman, PhD. (1. december 1965, Wreida) je orientalista arabského pôvodu žijúci na Slovensku od roku 1985. Absolvoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, kde študoval na Katedre chemických strojov. Doktorát na SjF STU v Bratislave obhájil v roku 1999.


Andrej Trnovec – kandidát na župana Bratislavského kraja 

 


Jozef Danko – kandidát na župana Bratislavského kraja

 


Natália Hanulíková – kandidátka na županku Bratislavského kraja 

 


Ľubomír Huďo – kandidát na župana Bratislavského kraja

 


 

Marián Leinerovič – kandidát na župana Bratislavského kraja