V Košickom samosprávnom kraji kandiduje na post predsedu dvanásť kandidátov. Kandidáti na župana Košického kraja mali čas doručiť kandidátne listiny zapisovateľovi  volebnej komisie samosprávneho kraja najneskôr 60 dní pred konaním volieb, teda do 5.9.2017. Kandidatúru na post Košického župana oficiálne potvrdili nasledovní kandidáti.

 

Karol Pataky – kandidát na župana Košického kraja

Krajský predseda strany Elemér Jakab považuje Patakyho za dobrého kandidáta, ktorý má šancu priniesť rozvoj samosprávneho kraja nielen v Košiciach a ich okolí, ale aj vzdialenejších častiach kraja akými sú okresy Trebišov, Michalovce, či Rožňava.

Viac o Karolovi Patakym

 


Adam Šepetka – vzdal sa kandidatúry

Ing. Adam Šepetka je 37-ročný manažér, učiteľ, milovník športu a turistiky, dobrovoľník a srdcom rodený Košičan. Pokračuje vo vízii známeho svetového podnikateľa Tomáša J. Baťu. Je členom rôznych odborných komisií pôsobiacich na národnej i medzinárodnej úrovni.

 

Viac o Adamovi Šepetkovi

 


Richard Raši – kandidát na župana Košického kraja

MUDr. Richard Raši, PhD., MPH, narodený 2. apríla 1971 v Košiciach je slovenský lekár a v období od 3. júna 2008 do 8. júla 2010 pôsobil ako minister zdravotníctva SR. Od 21. decembra 2010 zastáva funkciu primátora Košíc. V súčasnosti je tiež poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER. Vo voľbách do VÚC 2017 kandiduje na pozíciu župana Košického samosprávneho kraja.

Viac o Richardovi Rašim


Jarmila Tkáčová – kandidátka na županku Košického kraja

Ing. Jarmila Tkáčová, narodená 8. novembra 1960 je poslankyňou Národnej rady Slovenskej republiky. Za poslankyňu NR SR vola zvolená vo volebnom období 2002-2006 za stranu SDKÚ. V tomto období bola podpredsedníčkou Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií, členkou Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a členkou Stálej delegácie NR SR do Stredoeurópskej iniciatívy. Vo volebnom období 2006-2010 bola opätovne zvolená za poslankyňu NR SR za SDKÚ-DS. Je členkou výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, členkou výboru pre pôdohospodárstvo a ochranu životného prostredia a členkou Stálej delegácie NR SR do Stredoeurópskej iniciatívy (CEI).

Viac o Jarmile Tkáčovej


Rastislav Trnka – kandidát na župana Košického kraja

Rastislav Trnka je poslanec zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja a vo voľbách do VÚC 2017 kandiduje na post župana KSK. Podľa jeho vlastných slov má podporu pravicových politikov, ale aj známych osobností. Predvolebná kampaň Rastislava Trnku sa bude niesť v duchu hesiel: „je čas zastaviť smer, je čas zmeniť smer, je čas mať sa lepšie“.

Viac o Rastislavovi Trnkovi


Róbert Bačinský – kandidát na župana Košického kraja

Róbert Bačinský sa narodil v roku 1966 v Trebišove. Od svojich štyroch rokov však žije v Košiciach, ktoré považuje za „svoje mesto“. Róbert Bačinský je 20 rokov ženatý a má jednu dcéru. V Košiciach absolvoval základné, aj stredoškolské štúdium a v podstate prežil celý svoj  život. Na základnú vojenskú službu nastúpil v roku 1985 a po jej absolvovaní začal pracovať  v dnes už neexistujúcej VSS ako elektrikár.

 

Viac o Róbertovi Bačinskom

 


 

Rudolf Botka – kandidát na župana Košického kraja

 


 

Jozef Červenák – kandidát na župana Košického kraja

 


 

Jaroslav Džunko – kandidát na župana Košického kraja

 


 

Oliver Petrík – kandidát na župana Košického kraja

 


 

Lukáš Sisák – kandidát na župana Košického kraja

 


 

Vladislav Stanko – kandidát na župana Košického kraja

 


 

Štefan Surmánek – kandidát na župana Košického kraja