Nestálo by to za reč, keby sa o tri mesiace nekonali voľby predsedov a poslancov VÚC.  O takomto čase sú už vyformovaní kandidáti v jednotlivých volebných obvodoch, ktorými sú v kraji okresy.

Ak chcel predseda BBSK znižovať počty poslancov zo skutočne racionálnych dôvodov, tak to  mal urobiť po dohode s poslancami na začiatku volebného obdobia. Keď to robí sám na jeho konci, ako mu to vyhovuje, ide len o politikárčenie a populizmus.

Odhliadnuc od toho, že počty poslaneckých mandátov sa zo zákona vzťahujú k počtu obyvateľov daných volebných  obvodov (v našom kraji je to 13 okresov), nemožno robiť zmeny len tak od stola, bez akejkoľvek odbornej analýzy.

Tak ako kandidáti, aj občania v okresoch majú právo dostatočne zavčas vedieť, koľko svojich zástupcov budú mať v krajskom parlamente. Ak chce niekto v tomto urobiť zmenu na poslednú chvíľu, prejavuje svoju neúctu voči občanom.

Predpokladám, že krajskí poslanci tento neslušný návrh na mimoriadnom zastupiteľstve zmietnu zo stola. Kto nedokáže zaujať voličov poctivou prácou pre nich, ale len podobnými avantúrami, mal by odísť z politiky, alebo by mu mali dať červenú samotní voliči. Napokon 4. novembra budú mať k tomu príležitosť.