František Oľha sa narodil a vyrastal v Prešove, s ktorým je úzko spätý jeho súkromný i profesijný život. Vysokoškolské štúdium absolvoval v Košiciach na Vysokej škole technickej, na ktorej úspešne obhájil titul inžinier.

František má 47 rokov, je ženatý a má tri deti. Už niekoľko rokov vedie rodinnú firmu COFIN, a.s., ktorá zamestnáva desiatky ľudí a za roky svojho pôsobenia získala viac ako 30 ocenení za najlepší, alebo najinovatívnejší produkt a technologický postup. Popri podnikateľských aktivitách sa venuje aj výučbe odborných predmetov v oblasti polygrafie a polygrafickej technológie na strednej škole.

Aktívne sa angažuje v športe a v treťom sektore. Dlhé roky sa venoval hádzanej a cestnej cyklistike, dnes je prezidentom Prešovského krajského zväzu hádzanej a podporuje mladé športové talenty. Okrem iného pomáha aj trom občianskym združeniam – OZ Lepší Prešov, OZ Prešovský cyklomaratón a OZ Barlička. K jeho životu neodmysliteľne patrí pomoc iným a práve tá, spolu s túžbou meniť svet okolo seba Františka Oľhu motivovala ku kandidatúre na post prešovského župana vo voľbách do VÚC 2017.
Hlavným cieľom Františka Oľhu ako župana Prešovského samosprávneho kraja je, aby bol Prešovský kraj lepším a atraktívnejším miestom pre život.

 

Error fetching: cURL error 60: The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time.